عضویت در سایت
نام محصول قیمت محصول تنظیمات

ربات تلگرام چیست؟

شبکه اجتماعی تلگرام یکی از پرکاربردترین و پر بازدید ترین پلتفرم های ارتباطی حال حاضر است. سرعت بالا و امکانات جذاب این نرم افزار موجب شده کاربران بسیاری، این نرم افزار را به عنوان پیام رسان اصلی خود انتخاب کنند. یکی از این امکانات سودمند “ربات ها” هستند. ربات تلگرام نوعی حساب کاربری می باشند که به جای انسان ها توسط برنامه نویسی مدیریت می شوند و برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده اند. کاربران می توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام ارتباط برقرار کنند. در واقع می توان گفت که این ربات‌ها برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. انواع مختلفی از ربات های تلگرام مانند ربات فروشگاهی، ربات نظر سنجی، ربات جستجوگر، ربات چت، ربات موزیک یاب، ربات های متصل به کانال و وب سایت ها و … وجود دارد که هر کدام کاربردی متفاوت دارند.

کاربردهای ربات های تلگرام

ربات های تلگرام کاربرد وسیع و انواع مختلفی دارند اما به طور کلی، همه آنها کاربردهای زیر را دارا هستند:
ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام می تواند به وب سایت شما متصل شده و فعالیت های شما را کوتاه و بهینه کند؛ به عنوان مثال می توانید هنگامیکه دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، مستقیما در تلگرام آن را دریافت کنید و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل نمایید.
ایجاد بازی های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد می کند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال نمایید. در نتیجه با استفاده از این قابلیت می توانید بازی های گوناگونی را طراحی و اجرا کنید.
ابزارهای کاربردی: ربات های تلگرام می توانند هر کاربردی داشته باشند. این کاربر است نحوه کاربرد و کارایی آن را طرح ریزی می کند. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات های تلگرام هستند.

دریافت مشاوره رایگان برای ساخت ربات تلگرام

هدف از ساخت ربات های تلگرام

با پیشرفت تکنولوژی در بازار کسب و کار طراحی ربات های تلگرام پدید آمد که در این تجارت نوپا بسته به امکانات قیمت‌ ربات ها، متفاوت است چراکه این ربات ها می توانند برای سازندگان و توسعه دهندگان خود کسب درآمد نمایند. اساساً ربات‌ها در تلگرام رایگان هستند اما اهمیت ساخت و استفاده از ربات‌های تلگرام زمانی مشخص می‌شود که می‌توان از آن به عنوان منبع درآمدزایی استفاده کرد.
یکی از نتایج مستقیم این ربات‌ها می‌تواند فروش کالا یا خدمات باشد. به این ترتیب که ربات به طور مشخص برای فروش‌ کالاهایی اطلاع‌رسانی می‌کند و اطلاعاتی را درباره خرید کالاها به مشتری خود ارائه می‌ دهند. همچنین ربات‌هایی نیز در اطلاع‌رسانی خود برای منبع سایت‌هایشان تبلیغ می‌کنند و به اصطلاح کلیک ور سایت‌ شان را با ابزارهایی از جمله ربات تلگرام بالا می‌برند.
در وهله دوم، سودی که برای ربات‌های مزاحم می‌توان متصور شد، امکان ارسال تبلیغ‌ برای شماره‌های گروه است. به این ترتیب که ربات در حین خدماتی که به کاربر می‌دهد، بانکی از یوزرهایی که قبلاً با آنها چت کرده جمع‌آوری می‌کند و در نوبت‌های بعدی در ارسال تبلیغ آنها را مخاطب قرار می‌دهد. اغلب هدف از ساخت ربات های تلگرام، تبلیغ در گروه‌های مختلف و یافتن دنبال‌کنندگان (Followers) برای اهداف تبلیغاتی و بازاریابی فروش است. مانند پیشنهاد ساده‌ای برای هدیه روز تولد که در قالب پیامی دوستانه به کاربران معرفی می‌شود.

تفاوت ربات های تلگرام با افراد

در ربات های تلگرام آخرین زمان آنلاین بودن نمایش داده نشده و همواره عبارت bot برای آنها نمایش داده می شود.
این ربات ها فضای محدودی برای ذخیر اطلاعات داردند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش حذف می شوند.
همچنین ربات های تلگرام نمی تواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانیکه کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمیشود مگر آنکه تنظیمات آن تغییر داده شده باشد.
و خصوصیت دیگر ربات های تلگرام این است که هیچگاه غیرفعال، آفلاین یا خسته نمی شوند!

دریافت مشاوره رایگان برای ساخت ربات تلگرام

این مطلب بدون برچسب می باشد.

تعداد مطالب : 11 تاریخ عضویت :